Nasıl Öğretiyor?

Bumuu.com kelime öğrenimi konusunda çok iddialı bir sitedir. Herhangi bir yabancı dil öğrenmek isteyen bir kişi,  bilimsel olarak hazırlanmış bu site sayesinde  istediği dili eğlenceli bir şekilde öğrenebilmektedir. Dil öğrenimi için en önemli unsur olan kelime bilgisi, şu şekilde öğretilmektedir.
Kullanıcı kendi ana dilini seçer.
Kullanıcı öğrenmek istediği dili seçer.
Kullanıcı öğrenmek istediği konuyu seçer.
Kullanıcı, öğrenmek için seçtiği konu ile alakalı yaklaşık 50 adet kelimeyi üç aşamada kolayca öğrenebilir.
 

1. Aşama ( % 65 ÖĞRENME ) :

Bu aşamada kullanıcıya cevaplaması için bir kelime sorusu verilir. Aynı zamanda, 4 adet seçenek kullanıcıya sunulur. Bu sırada kelimenin telafuzu otomatik olarak kullanıcıya seslendirilir. Kişi eğer doğru cevap  hakkında bir fikre sahip değil ise resmin üzerine tıklayabilir ve resmi görebilir. Kullanıcı resmin açılmasının ardından doğru şıkkı kolaylıkla seçebilir. Fakat kelimelerin ikinci aşamaya geçirilmesi kullanıcı tarafından istenirse, kişinin kelime ile alakalı resmi açtırmadan doğru cevabı bilmesi gerekmektedir.
 

 2. Aşama( % 100 ÖĞRENME ) :

Bu aşamada yer alan kelimeler, birinci aşamayı geçen kelimelerden oluşur. Bu kelimeler,  birinci aşamada  kullanıcı tarafından kelimelerin resimleri açılmadan bilinmiştir. Bu aşamada kullanıcının ana diliyle yazılmış bir kelime, kullanıcıya verilir . Kelime ile alakalı resim otomatik olarak gösterilir ve kelimenin telaffuzu otomatik olarak kullanıcıya seslendirilir. Kelimenin öğrenilen dildeki karşılığı istenir. Bu amaçla, kullanıcıya 4 adet seçenek  sunulur. Eğer kişi doğru cevap hakkında bir fikre sahip değilse, seçeneklerden birini seçer. Fakat bu aşamada yer alan kelimelerin öğrendiğim kelimeler yani 3ncü aşamaya geçirilmesi kullanıcı tarafından istenilirse, kişinin doğru cevabı bilmesi gerekmektedir.
 
3. Aşama( ÖĞRENDİĞİM KELİMELER ) :

Bu aşamaya gelen kelimeler artık öğrenilmiş demektir. Eğer belli bir vakit geçmiş ve kullanıcı bazılarını hatırlayamıyorsa kelimenin üzerine gelip 1nci seviyeye gönder butonuna tıklayarak, o kelimenin baştan öğrenilmesini sağlayabilir.

Ayrıca bütün veriler sistem tarafından kaydedilmektedir ve istediğiniz zaman kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Sonuç olarak bilimsel olarak hazırlanmış bu site sayesinde, bütün dilleri eğlenceli bir şekilde öğrenme fırsatına sahipsiniz.